Aktualności

 Prace konkursowe są na Facebooku - prosimy o polubienia :)

https://www.facebook.com/pg/polskaszkolawaterford/photos/?tab=album&album_id=3186176884759122

 

 

100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II.

Z TEJ OKAZJI OGŁASZAMY KONKURS PLASTYCZNY
"ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II W OCZACH DZIECKA". Prace prosimy wysyłać na adres waterford@orpeg.pl do piątku 22 maja. W mailu należy podać imię i nazwisko autora oraz klasę, do której uczęszcza. W sobotę i niedzielę będziecie je oceniać dodając lajki przy zdjęciach. Wyniki ogłosimy 25 maja.

18 maja 1920 roku w Wadowicach, w niewielkim mieszkaniu przy ulicy Kościelnej 7, na świat przyszedł Karol Wojtyła, przyszły papież Jan Paweł II. Był to jedyny Papież, który napisał list do dzieci:
Pozwólcie, drodzy chłopcy i dziewczęta, że na zakończenie tego Listu przypomnę słowa Psalmu, które mnie zawsze wzruszały: Laudate pueri Dominum! Chwalcie, o dziatki, chwalcie imię Pana. Niech imię Pańskie będzie błogosławione odtąd i aż na wieki! Od wschodu słońca aż po zachód jego niech imię Pańskie będzie pochwalone! Kiedy rozważam słowa tego Psalmu, mam przed oczyma twarze dzieci całego świata: od Wschodu aż do Zachodu, od Północy do Południa. Do was, moi mali przyjaciele, bez względu na różnice języka, rasy, czy narodowości mówię: Chwalcie imię Pana!

https://diecezja.pl/100-lecie/

Praca dla nauczycieli

Osoby zainteresowane pracą nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej, wiedzy o Polsce ( historia z elementami geografii) oraz języka polskiego proszeni są o wysłanie maila ze zgłoszeniem na adres waterford.orpeg.pl oraz z niezbędnymi dokumentami do dnia 30 maja. Szczegółowe informacje w załącznikach na dole aktualności. Bezwzględnym wymogiem jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów oraz posiadanie uprawnień pedagogicznych. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Teatr Rodziców
ZałącznikRozmiar
Microsoft Office document icon N-l WOP.doc73.5 KB
Plik N-l j.polski.docx48.09 KB
Plik Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej.docx47.31 KB