Drodzy Rodzice i Uczniowie.

Pierwsza informacja dotyczy klas pierwszych. Wszyscy, którzy chcieli być przyjęci do klas porannych są w klasach porannych. Pozostali są w klasie popołudniowej. Dla pewności proszę sprawdzić co Państwo zaznaczyli na przesłanym podaniu.
Nadal jest kilka wolnych miejsc w klasach porannych i popołudniowej.
Jeśli zastanawiacie się Państwo jak organizacyjnie będzie wyglądał nowy rok szkolny w Polskiej Szkole w Waterford, to odpowiedź jest krótka, tak samo jak w szkole irlandzkiej. Obowiązują nas te same zasady związane z pandemią Covid 19. Jesteśmy zobowiązani do ich przestrzegania w przeciwnym razie nie będziemy mogli wynajmować szkoły !!!

https://www.education.ie/en/Press-Events/Press-Releases/2020-press-relea…

Oczywiście są duże zmiany w budynku De La Salle. Przede wszystkim ze szkoły usunięto wszystkie szafy, szafki uczniowskie, półki itp.- wszystko to ma spowodować zachowanie w klasach dystansu między uczniami i nauczycielem. Stołówka i aula zostały przebudowane na klasy ( w każdej po trzy), żeby można było pomieścić bezpiecznie wszystkie klasy. Nawet biblioteka i pomieszczenie z szafkami uczniowskimi są zamienione na klasy. Wiąże się to również z zakazem przebywania rodziców w budynku szkoły.Bardzo prosimy tego przestrzegać. We wszystkich klasach, toaletach i przy wejściu do szkoły powinny być pojemniki z płynem dezynfekującym. Dzisiaj w budynku szkoły wyznaczymy klasy, w których będą mogły odbywać się nasze lekcje i po ułożeniu planu przedstawimy wszystko na stronie szkoły oraz na facebooku.
Życzymy udanych ostatnich dni wakacji.
Do zobaczenia 5 września