Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Drodzy Rodzice, 5 września powróciliśmy do szkoły po otrzymaniu pozwolenia od dyrekcji De La Salle College. Warunkiem powrotu jest bezwzględne przestrzeganie restrykcji związanych z pandemią Covid 19, do których musimy się dostosować.

 

Wszyscy uczniowie powyżej 8 roku życia, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz wolontariusze z Rady Rodziców i Polskiego Stowarzyszenia Edukacyjnego zobowiązani są do noszenia maseczki lub przyłbicy na terenie szkoły. Obowiązek noszenia maseczki / przyłbicy nie dotyczy uczniów klas pierwszych i zerówki. Te klasy będą dodatkowo odseparowane od reszty szkoły. U dzieci poniżej 8 roku życia noszenie maseczki jest zalecane, ale nie jest obowiązkowe. Maseczki powinny być noszone podczas każdego przemieszczania się z miejsca na miejsce czy to wewnątrz klasy, czy na korytarzu szkolnym (np. w drodze do toalety). Podczas lekcji maseczka może być zdjęta.

 

Przy wejściu do szkoły oraz przy każdej klasie znajdują się dozowniki z płynem dezynfekującym do rąk, z których należy korzystać.

 

Rodzice nie mogą wchodzić do szkoły, w związku z tym nauczyciele klas młodych będą czekali na swoich uczniów przed wejściem do budynku, jak również odprowadzali dzieci po zajęciach przed szkołę. Podczas zbiórki dzieci przed szkołą nauczyciele postarają się odpowiedzieć na wszystkie Państwa pytania.

 

Dla rodziców klas pierwszych i zerówki – nagraliśmy film pokazujący jak wygląda droga dzieci do klasy i z powrotem. Nagranie jest dostępne na naszym szkolnym Facebookowym fanpage’u.

 

Prosimy o zwrot podręczników oraz lektur  wychowawców klas z zamieszczoną wewnątrz karteczką z imieniem i nazwiskiem.

 

Przypominamy, że, wszystkie zgłoszenia do klasy pierwszej zostały przyjęte.

W razie jakichkolwiek pytań odnośnie przydziału do klasy, godziny rozpoczęcia zajęć proszę o kontakt telefoniczny z panią kierownik Magdaleną Bryłą-Samuel (087 90 55 909).

 

Zapraszamy do zapoznania się z planem lekcji.

Do zobaczenia w najbliższą sobotę.